Czech Vexillological Pages - logo

 VLAJKY A ZNAKY STÁTŮ SVĚTA   FLAGS AND COAT OF ARMS OF THE WORLD   SYMBOLY ČESKÉ REPUBLIKY   SYMBOLS OF THE CZECH REPUBLIC   SYMBOLY KRAJŮ ČESKÉ REPUBLIKY   SYMBOLS OF THE CZECH REGIONS   VLAJKY OBCÍ ČESKÉ REPUBLIKY   FLAGS OF THE CZECH LOCALITIES 


o  O registru
o  Abecední seznam
o  Seznam dle druhů
o  Archiv
o  Ke stažení


BRNĚNSKÝ MĚSTSKÝ STŘELECKÝ SBOR

       

Líc:
Žlutý list s černo-žlutým plaménkovým lemem na horním, vlajícím a dolním okraji listu. Uprostřed černý orel se znakem Brna na hrudi, stříbrnou zbrojí, kruhovými svatozářemi a červenými jazyky, převýšený císařskou rakouskou korunou. Mezi hlavami orla iniciála "F.III.", pod orlem "1798". Opis: "Brněnský městský střelecký sbor". Iniciála, letopočet a opis černou frakturou. Obruba listu ze zlacené dracounové kroucené šňůry. Poměr šířky k délce listu je 2 : 3.

Rub:
Bílý list s červeno-bílým plaménkovým lemem na horním, vlajícím a dolním okraji listu. Uprostřed ve zlatě rámovaném a po stranách stříbrnou perličkovou šňůrkou ozdobeném oválném modrém poli stříbrno-červeně šachovaná stříbrně korunovaná moravská orlice se stříbrnou zbrojí. Nad orlicí v bílém oblaku Panna Marie v hnědém šatu s Jezulátkem v náručí, pod orlicí bíle "1993". Obruba listu ze zlacené dracounové kroucené šňůry. Poměr šířky k délce listu je 2 : 3.

Záznam je evidován pod číslem 0047-S.

V Praze dne 4. března 2023


NOVINKYPro zobrazení dříve registrovaných vlajek klikni zde