Zpravodaj VEXILOLOGIE (ISSN 1211-2615) vychází od října roku 1972. Trojčíslo Vexilologie (Vexilologie 1-3) vyšlo jako příloha třetího čísla pátého ročníku zpravodaje "HERALDIKA bulletin pro základní historické vědy" v září 1972. Kromě vlastní přílohy byl také v bulletinu uveřejněn článek Svůj praporec u nás rozvinují vexilologové a článek Ludvíka Muchy o nové vlajce Zaire.U příležitosti 1. českého národního vexilologického kongresu vyšlo v květnu 1996 sté číslo zpravodaje.
Výkonnými redaktory byli Ing. Aleš Brožek (čísla 1-15, 51-90) a Ing. Jaroslav Martykán (16-50).
Nyní zpravodaj připravuje redakční rada ve složení Ing. Petr Holas (předseda), Ing. Aleš Brožek (výkonný redaktor), Ing. Petr Exner, František Hep, Josef Hubka, Kryštof Huk, PhDr. Petr Sokol, Ph.D., Ing. Jan Vereščák (členové výboru ČVS) a PhDr. Zbyšek Svoboda (čestný člen ČVS).
Zpravodaj je možno získávat po zaplacení členského příspěvku České vexilologické společnosti. Kontaktní adresa :
Česká vexilologická společnost, z.s. Ing. Petr Holas Psárská 1347/1 141 00 Praha 4 - Michle
Přehled dostupných čísel VEXILOLOGIE je možno si stáhnout.
o Volná čísla VEXILOLOGIE (VI/2021)Pro nečleny v daném roce: V-1 až V-182 cena 0,- V-183 až V-190 cena 60,- od V-191 cena 75.- od V-211 cena 100.- Černobílá kopie vyprodaného čísla cena 15,- Pro členy v daném roce (tzn. druhý a další výtisk): V-1 až V-182 cena 0,- V-183 až V-190 cena 30,- od V-191 cena 37,50 od V-211 cena 50.- Černobílá kopie vyprodaného čísla cena 15,- Čísla z aktuálního ročníku je možné získat pouze v rámci členství v ČVS.
Na začátku uvést jméno a příjmení autora, poté název článku (všechna velká), Jméno autora se má psát na řádek nad názvem článku a oba řádky se mají vycentrovat na střed stránky. Následuje vlastní text, zarovnaný vlevo. Nepoužívá se automatické úpravy textu (dělení slov, generování obsahu, poznámek, živá záhlaví, styly, vkládání obrázků...). Mezi slovy a za interpunkcí (i v datech, jménech a zkratkách) se dělají jednoúhozové mezery. ENTER se používá pouze na konci odstavce, ne na konci řádku. V textu se rozepisují slovy čísla od 1 do 9, čísla dvojmístná a vícemístná se píší číslicemi bez teček a čárek. Odsazení odstavců se provádí tabelátorem, ne mezerami. Pro psaní názvu našeho zpravodaje a zvýraznění textu se používá kurzíva, ale střídmě! Kurzívu s uvozovkami současně nepoužívat. Odvolávky na poznámky jsou číslovány formou horního indexu a umísťují se za slovo, kterého se odkaz týká, nebo na konci věty, pokud se odkaz týká celé věty, a to před interpunkcí, odvolávky na obrázky jsou psány kapitálkami v závorkách – vzor (Obr. 1). Obrázky se do textu nevkládají, ale přikládají se zvlášť s koncovkou jpg či tif. Za článkem se uvede adresa autora (poštovní a e-mail). Poznámky se číslují a za číslem je kulatá závorka, literatura se cituje podle ISO 690 – lze využít generátor citací http://www.citace.com/. Za poznámky se zařazuje souhrn v češtině, který bude přeložen do angličtiny, pokud RR vysloví souhlas s publikováním.
Název článku se píše velkými písmeny, na poznámkový aparát se nemusí odvolávat, ale použité zdroje se uvedou na konci článku, do 3000 znaků se doporučuje uvést na konci článku šifru, pokud se jedná o autora, který často ve Vexilologii publikuje, u delších článků jméno a příjmení.
První (troj)číslo Vexilologie vyšlo v září 1972 a bylo samozřejmě černobílé, tištěné přes kovolist. Ale majitelé si obrázky mohli pastelkami vybarvit.
Prvním číslem připraveným na počítači bylo číslo 84 z února 1992.
Kartonovou, ale ještě černobílou obálku má Vexilologie od čísla 88, které vyšlo v květnu 1993.
První barevnou obálku mělo až červnové číslo 145 v roce 2007. Barevný obrázek byl ale na titulní list jen přilepen.
Ale už následující číslo mělo obálku i barevnou přílohu.
Současnou grafickou podobu získal zpravodaj s číslem 164 v červnu 2012.